איך מנקים ממיר קטליטי?

הממיר הקטליטי הוא אחד המרכיבים במערכת הפליטה של הרכב, רכיב שלא תרצו להחליף שכן עלות רכישת ממיר חדש עומדת על כ- 3000 שקלים בממוצע! תפקוד תקין של הממיר הקטליטי הוא קריטי לפעולתו התקינה של הרכב והוא אחד הגורמים המשפיעים על איכות האוויר אותה פולט הרכב.

פליטה של חלקיקים וזיהום האוויר יביאו להורדתו של הרכב מהכביש. תהליך ניקוי ממיר קטליט מתחיל בקירור הממיר הקטליטי, בשלב הבא מחדירים לתוכו חומר ניקוי ייעודי המסוגל לנקות את הממיר מזיהום ולכלוכים שנדבקו אליו, את החומר מחדירים לממיר באמצעות אקדח

לחץ ולהמתין כ – 15 דקות לסיום פעולת חומר הניקוי, השלב האחרון הוא הנעת המנוע וביצוע בדיקת זיהום אויר לרכב.

מוסך אלי אלמוגי מתמחה בניקוי ותחזוקה של ממירים קטליטים, במקום תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש לכם על תהליך הניקוי ואף להתרשם מביצועיהם המשופרים של כלי רכב שעברו את תהליך הניקוי הנ”ל.

במקום פועל צוות טכנאים מוסמכים המביא עמו ניסיון רב בתהליך הניקוי והתאמתו לסוגי הרכבים השונים. לסיכום, ניקוי הממיר במקום רכישה של ממיר חדש תחסוך לכם אלפי שקלים ותבטיח הן את תקינותו של הרכב והן את עמידתכם בדרישות איכות הסביבה.

ממיר קטליטי

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ניקוי ממיר קטליטי מחיר: כמה עולה השירות?

מחפשים מרכז שירות רכב לשירותי תחזוקה או תיקונים? במוסך אלי אלמוג תקבלו הצעת מחיר מותאמת אישית לצרכים, להעדפות ולתקציב שלכם.

אז אם אתם תוהים האם זול יותר לתקן ממיר קטליטי פגום במקום להחליף אותו, או שהממיר הקטליטי שלכם נגנב ואתם מתעניינים במחיר של ממיר חדש, מאמר זה בוחן את העלות של ממיר קטליטי ואת הגורמים המשפיעים על העלות.

כמה עולה ממיר קטליטי?

לרכבים חדשים, עלות ממיר קטליטי חדש עשויה לנוע בסביבות 1,200 ₪ עד 6,5009 ₪ (לא כולל עבודה). יחד עם זאת, מחירים אלו תלויים בדרך כלל בעלות החלקים ובחיובי העבודה. כך, לדוגמה, החלפת ממיר קטליטי רגיל (CAT) במכוניות חדשות יכולה לעלות בין 2,000 ל-8,800 ש”ח.

ברכבים עם פליטות נמוכות, ממירים קטליטיים עשויים לעלות בסביבות 8,480 ₪ עד 8,600 ₪. הממיר הקטליטי מסנן את גזי הפליטה המזיקים והחלקיקים של דלק שלא נשרף שהרכב מייצר, ולכן חשוב להקפיד על בדיקה וניקוי שלו על ידי המכונאי המומחה שלנו, ברגע שאתם מזהים בעיה. עכשיו בואו נבין רגע למה המחירים של ממירים קטליטיים כל כך יקרים.

למה הממיר הקטליטי עולה כל כך הרבה?

הממיר הקטליטי מורכב ממתכות יקרות כמו פלטינה, פלדיום או רודיום כזרז לטיהור גזי פליטה מזיקים. קשה למצוא אותם ומחיריהם נעים בין 240 ₪ ל-1,100 ₪ לגרם!

כאשר מחירי המתכות משתנים, יוצא שגם ניקוי ממיר קטליטי מחיר יעלה בהתאם, כמו גם העלות הגבוהה יותר לרכישת ממיר חדש. תוהים מה משפיע על עלות ניקוי הממיר הקטליטי? בואו נראה.

אילו גורמים משפיעים על עלויות החלפת ממיר קטליטי?

מכיוון שהחלפת ממיר קטליטי פגום כרוכה בביצוע עבודה מורכבת, הנה כמה גורמים המשפיעים על העלות:

יצרן ודגם המכונית

בהשוואה לממירים הקטליטיים המורכבים ברכבים חדשים, למכוניות ישנות יש ממיר קטליטי פשוט – מה שמביא לעלות החלפה נמוכה.

כך, לדוגמה, העלות להחלפת או תיקון ממיר קטליטי של מנוע רגיל עשויה להיות נמוכה יותר מהשירות הזמין לרכב יוקרתי.

איכות החלקים

כשהשירות כרוך בשימוש בחלקים איכותיים, ניקוי ממיר קטליטי מחיר צפוי להיות גבוהה, אבל הוצאה זו תחסוך לכם כסף בטווח הארוך.

דמי עבודה

עלויות העבודה תלויות במאפייני התמחור של מרכז השירות שתבחרו לביצוע העבודה. אם יהיה צורך בהרמת הרכב ושימוש בציוד ומכשירים מתקדמים על מנת להסיר ממיר קטליטי מרותך או מוברג, עליות העבודה יושפעו בהתאם.

עכשיו, כשאתם יודעים יותר את המאפיינים שכרוכים בעלויות תחזוקת או רכישת ממיר קטליטי, כדאי שתבחרו לקבל את השירות רק אצל המומחים בתחום.

כמה זמן אמור להחזיק הממיר הקטליטי?

ממיר קטליטי חדש מחזיק בדרך כלל בסביבות 70,000 עד 100,000 קילומטרים. יחד עם זאת, תוחלת החיים של הממיר מושפעת מהרגלי הנהיגה. על מנת לוודא שהממיר הקטליטי יחזיק מעמד זמן רב יותר, מומלץ להפעיל את הרכב על טמפרטורה נכונה ולהפחית נסיעות קצרות.

חשוב לזכור שתחזוקה שוטפת תעזור לממיר הקטליטי להחזיק מעמד זמן רב יותר, ולכן חשוב לטפל בבעיות של ממיר קטליטי לפני שיהיה צורך לשלם על תיקונים יקרים.

איך אפשר לדעת אם הממיר הקטליטי פגום?

הסימנים הבאים יעידו על פגם בממיר הקטליטי:

  • ריח שאינו נעים, שנובע מדלק שאינו נשרף, שמכיל מימן גופרתי שיוצא מצינור הפליטה.
  • נורית בדיקת המנוע דולקת בגלל שחיישן החמצן מזהה בעיה ברמות גז הפליטה.
  • הרכב נכשל במבחן פליטה.
  • הרכב משמיע רעשי שקשוק במהלך הנהיגה.

מתי כדאי להחליף או לנקות את הממיר הקטליטי?

המכונאי שלנו מבצע שירות של אבחון הממיר הקטליטי לאיתור פגמים או זיהוי הצורך בניקוי. אם הממיר פגום, יש להחליף אותו מיד. ממירים קטליטיים פגומים עברו בדרך כלל את נקודת הניקוי או התיקונים, ולא ימירו גזי פליטה מזיקים ביעילות. אבל זיהוי הבעיה בשלב מוקדם יובל לאפשרות לתקן את הממיר במקום להחליפו.

תיקון הממיר הקטליטי מאפשר לחסוך כסף ולהגן על תפקוד תקין של הרכב. כך, לדוגמה, אם הממיר רק נסתם באופן מינימלי, המכונאי שלנו יבצע שירות של ניקוי ממיר קטליטי מחיר נמוך הרבה יותר מעלות ההחלפה.

בשורה התחתונה, ניקוי או החלפת ממיר קטליטי הוא שירות שמקבלים רק במרכז שירות מורשה

בעוד שניקוי הממיר הקטליטי נחשב לאפשרות הזולה ביותר, זה לא כל כך פשוט כפי שרוב הנהגים מאמינים, והימנעות מתחזוקת הממיר עלולה להוביל לביטול האחריות לרכב.

לכן הצוות המקצועי שלנו במרכז השירות אלי אלמוג, מקפיד תמיד לוודא את הסיבה המדויקת לבעיה, לפני נקיטת פעולה. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר לאבחון מדויק של הבעיה בממיר שלכם, קבלת חוות דעת מקצועית, ובחירה באפשרות הטיפול המקצועית ביותר.