תיקון רדיאטורים

לרדיאטור של הרכב יש פעולה פשוטה אך חשובה ביותר. הרדיאטור מקרר את נוזל הקירור שזורם במנוע וכך הוא מונע מהרכב להתחמם ולעשות בעיות מיותרות למי שנוהג בו.

תיקון רדיאטורים הוא דבר חשוב שיכול למנוע מצב שבו הרכב יכול להיתקע ואף לסכן את היושבים בו. במוסך אלי מציעים תיקון רדיאטורים מקצועי שמבטיח נסיעה בטוחה ברכב שלכם.

!! מבצע !!

15% הנחה על רדיאטורים חדשים

תיקון והחלפת רדיאטורים לכל סוגי הרכב:

רדיאטור לרכבי שברולט

רדיאטור לרכבי רנו

רדיאטור לרכבי מאזדה

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כל מה שצריך לדעת על תיקון רדיאטור

כדי שתפקוד המנוע ברכב יישמר בטמפרטורה בטוחה בכל תנאי, הרדיאטור הוא מרכיב חיוני. בעלי רכבים רבים נוטים להאשים באופן אינסטינקטיבי בעיות ברדיאטור כשהרכב שלהם מתחיל להתחמם יתר על המידה, אבל ישנם רכיבים אחרים שעלולים להיות אחראים לבעיות התחממות יתר של המנוע.

מערכת הקירור עשויה גם להזדקק לתחזוקה מדי פעם, וכדי שתבינו היטב איך לטפל ולתחזק את הרדיאטור ברכב שלכם, המומחים במרכז השירות אלי אלמוג, מציגים את המידע החשוב שבעלי רכבים צריכים לדעת בכל הנוגע לשירות תיקון רדיאטור חימום, או החלפתו.

סימנים לצורך בהחלפת הרדיאטור

הרדיאטור הוא חלק ממערכת קירור המנוע של הרכב, כך שאם הרכב מתחיל להתחמם יתר על המידה בזמן הנסיעה, ייתכן שהרדיאטור אינו מתפקד היטב, ומצב זה מהווה סימן אזהרה חשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת, מכיוון שייתכן שיהיה צורך להחליף את הרדיאטור.

ייתכן גם מצב של דליפת נוזל קירור מתחת לחזית המכונית. נוזל קירור הוא בדרך כלל ירוק, ורוד או צהוב, ושלולית בצבע זה מתחת לרכב שלך עשויה להעיד על דליפת נוזל קירור. אבל, גם במקרה בו לא נוצרת שלולית גדולה מנזילה משמעותית, מפלס נוזל קירור נמוך עלול לנבוע מדליפה קטנה יותר ברדיאטור.

הסימנים שמעידים על צורך בשירות מקצועי

גם אם הנזילה אינה חמורה מכדי לייצר שלולית גדולה, דליפת רדיאטור קטנה תגרום בסופו של דבר למצב בו אין מספיק נוזל קירור כדי לשמור את המנוע בטמפרטורת עבודה בטוחה. הנה כמה סימנים שיש לתת עליהם את הדעת ולהוביל את הרכב למרכז השירות שלנו למטרת תיקון רדיאטור.

  • היווצרות סדקים או שינוי צבע פני השטח במכלי הפלסטיק העליונים או התחתונים.
  • דליפת נוזל קירור מהאטמים במקום שבו מכלי הרדיאטור נפגשים עם גוף הרדיאטור.
  • התחממות יתר תחת טמפרטורות קיצוניות או עומס רכב.
  • התחממות יתר בתנועת עצור וסע.
  • נזילת חומר סיכה מגוף המתכת של הרדיאטור.
  • תערובת של שמן ונוזל קירור ברדיאטור, ברכבים עם הילוכים אוטומטיים.

אילו רכיבי מערכת קירור קשורים לרדיאטור?

רכיב הנקרא משאבת מים דוחף נוזל קירור בכל המערכת. חלק שנקרא תרמוסטט מווסת את זרימת נוזל הקירור, כך שהמנוע יכול לעלות לטמפרטורת הפעולה האופטימלית שלו במהירות לאחר הפעלת הרכב, ולשמור על טמפרטורה קבועה במהלך הנהיגה.

יש גם מאוורר קירור שעוזר לכפות אוויר נוסף על הרדיאטור, במיוחד כשהרכב עוצר ברמזור. קיימים גם צינורות נוזל הקירור עצמם, מאגר נוזל הקירור ולעתים קרובות גם מיכל הצפת יתר. אם באחד מהחלקים הללו מתרחשת דליפה או תקלה, המכונית עשויה להציג סימנים שדומים לסימנים המוצגים במצב של רדיאטור פגום.

הגורמים להתרחשות נזק ברדיאטור

לאחר תאונה, מומלץ לבחון מקרוב את הרדיאטור, או להביא את הרכב לטכנאי מרכז השירות שלנו כדי שיבצע בדיקה או תיקון רדיאטור חימום במידת הצורך. ברוב סוגי הרכבים, הרדיאטור ממוקם ממש מאחורי הפגוש והגריל הקדמיים, אבל גם אם נראה שהמכונית נוסעת בסדר גמור מיד לאחר תאונה, יכול היה להיגרם נזק לרדיאטור.

ולמרות שמכוניות מסוימות כוללות רדיאטורים של מכלי פלסטיק, מכלים של רכבים אחרים מיוצרים ממתכת וחשופים לסיכוני היווצרות חלודה, ללא שירותי תחזוקה הולמים. רדיאטורים חלודים לא יעבדו טוב ועשויים לאפשר למנוע להתחמם יתר על המידה לאורך זמן.

שירות של טכנאי רכב מוסמכים למניעת תקלות

עלול להיווצר גם מצב של הצטברות חלקיקים בתוך הרדיאטור אם לא יתבצע תהליך סריקת מערכת נוזל הקירור ומילוי שלה אחת לפרק זמן קבוע, בנוזל קירור טרי. במכוניות מודרניות, ייתכן שיהיה צורך לשטוף את מערכת נוזל הקירור רק כל 100,000 קילומטרים בערך.

יחד עם זאת, רכבים ישנים יותר עשויים להזדקק לשירות שטיפה ומילוי לעתים קרובות יותר. הטכנאים במרכז השירות שלנו ימליצו לכם על טיפול מתאים של רדיאטור לרכב שלכם.

שירותי תיקון רדיאטור

מרכז השירות אלי אלמוג מתמחה בתיקון ושירות של רדיאטורים יחד עם כל שאר התיקונים הקשורים למערכות קירור. צוות תיקון רדיאטורים מיומן ומוסמך בתעשייה כאן כדי לעזור, ואתם מוזמנים ליצור קשר עם הצוות שלנו או לפנת אלינו עוד היום כדי לדבר עם איש מקצוע לתיקון רדיאטורים ומערכות קירור. בין היתר, אלו היתרונות הנלווים לבחירה בשירותים המוצעים אצלנו:

  • אנשי מקצוע שיש להם הכשרה מקיפה בתחום שירותים ותיקון רדיאטור לרכב.
  • תהליך עבודה פתוח / שקוף – כולל תמונות – כך שתוכלו להבין בקלות את כל ההמלצות שלנו.
  • שקט נפשי מגובה באחריות.

בשורה התחתונה, המומחים בתחום זמינים לשירותכם

אם אתם זקוקים לסיוע מקצועי, המומחים במרכז השירות שלנו ישמחו לתקן או להחליף את הרדיאטור ברכב שלכם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנו נרכיב תוכנית לתיקון מערכת נוזל הקירור שלכם.

מרכז השירות אלי אלמוג מספק שירותים בטכנולוגיות מתקדמות לתחזוקה וטיפול ברכבים, במשך למעלה משלושים שנים, וכל שירות של תיקון רדיאטור מגובה באחריות, ומתבצע בשקיפות, יושר ואמינות. אז אל תהססו לפנות אלינו עם כל בעיה שמתעוררת ברכב שלכם, כדי לקבל את השירות המקצועי הטוב ביותר.